سلام (احتمالا دوباره!)

عمده مطالب اين وبلاگ شامل مقالاتي است كه در موضوعات متنوع انفورماتيك ترجمه يا تأليف مي كنم. البته ترجمه ها را معمولا «ايرانيزه» مي كنم. يعني اگر مطلب نوشته شده در ايران به گونه اي غير از آن چه در اصل مقاله نوشته شده است، اجرا مي شود، من هم اين تغيير را بدون اين كه به مفهوم اصلي آسيب برسد در مقاله اعمال مي كنم.

برخي مطالب نيز تجربيات كاري خودم اعم از فني،  تخصصي يا تجاري خواهد بود كه به تدريج در اين وبلاگ منتشر خواهم كرد. اطمينان دارم كه با ديدن مطالب وبلاگ تفاوت آن ها را با چيزهايي كه به صورت مشابه ديده ايد در خواهيد يافت.

اگر مطلب ترجمه اي در مورد برنامه نويسي باشد، سعي مي كنم سورس برنامه را نيز به فارسي تبديل كرده، حتما به صورت آزمايشي اجرا كنم تا از درستي آن مطمئن شوم. با اين حال اگر خطايي در برنامه ها مشاهده كرديد خوشحال مي شوم به من اطلاع بدهيد تا اصلاحيه را در وبلاگ به نام خودتان منتشر كنم.

همان طور كه در صفحه ي اصلي مي بينيد، هر مطلب به صورت يك جدول در ابتدا خلاصه سازي شده است و در آخرين سطر جدول لينكي با عنوان «دانلود متن كامل» قرار داده ام كه فايل صفحه بندي شده ي PDF را مي توانيد از آن طريق دانلود كنيد. حتي الامكان چند خط به صورت مقدمه نيز پس از جدول مربوط به هر مقاله نوشته ام. صفحه بندي فايل هاي PDF با دقت انجام شده است به طوري كه با يك كليك دانلود و با كليك بعدي چاپ كنيد. چون در اكثر وبلاگ ها مي ديدم كه مطالب صفحه ي وب يا دو زبانه ي هم زمان لاتين و فارسي براي چاپ يا ذخيره سازي معمولا دردسر آفرين هستند و بازديد كننده مجبور است كه زماني را براي صفحه بندي و آماده سازي آن جهت چاپ، صرف كند.

مقالاتي كه فايل ضميمه مانند سورس كد يا برنامه ي اجرايي دارند نيز، در جدول مشخصات مقاله در سطر «فايل هاي ضميمه» لينك تك تك فايل ها قرار داده شده است كه بتوانيد دانلود كنيد.

مطالبي در خصوص برنامه نويسي پايه، به صورت سورس كد و شرح آن و در واقع مراحلي كه از پيدايش يك ايده تا فكر كردن و پياده سازي آن باشد، در اين وبلاگ خواهم نوشت.

از آن جا كه رشته ي تحصيلي خودم رياضي كاربردي بوده، مطالب مرتبط با رشته ي رياضي هم داخل اين وبلاگ منتشر خواهم كرد.

پروژه هايي كه به صورت پروژه ي پاياني در طراحي آن ها همكاري داشته ام به صورت سورس كامل و متن صفحه بندي شده ي نهايي در اين وبلاگ منتشر خواهم كرد.

مخاطبان اين وبلاگ شامل افراد زير هستند:

  • مديران انفورماتيك و مديران ارشد سازمان ها
  • دانشجويان رشته هاي رياضي و كامپيوتر
  • كاربران عادي و خانگي
  • كاربران تجاري و سازماني
  • افرادي كه صاحب شغل مرتبط با انفورماتيك بوده، يا در صدد شروع كسب و كار هستند

تبادل لينك

در اين وبلاگ صرفا لينك وبلاگ هايي را (پس از هماهنگي با صاحب وبلاگ) مبادله خواهم كرد كه مرتبط با انفورماتيك باشند. يعني لينك وبلاگ غير مرتبط با انفورماتيك را داخل وبلاگ خودم منتشر نمي كنم. ليكن در صورتي كه خودتان تمايل داشته باشيد مي توانيد لينك وبلاگ را با عنوان «گوشه چشمي به IT» در فهرست خود قرار دهيد.

انتشار مجدد مطالب

بياييد با هم قرار بگذاريم كه كپي رايت را رعايت كنيم و بهتر است از خود مان شروع كنيم. مطالب اين وبلاگ را با ذكر منبع اصلي يعني https://m0911.wordpress.com منتشر نماييد. با اين كار از من حمايت خواهيد كرد. پيشاپيش از صدا و سيماي شما تشكر مي كنم. 🙂

نكته ي پاياني

هر كه و هر جا كه هستيد از موفقيت و سلامت شما خوشحال و شارژ خواهم شد. البته آرزو دارم براي خود نيز هم … !

سبز باشيد و آزاد و سربلند، با شب هايي پر ستاره و صبح هايي به روشني قلب نازنين تان 😉

Advertisements