عنوان

آموزش دانلود درایور لپ تاپ های Acer

عنوان انگليسي

How to download Acer notebook drivers

كلمات كليدي

Driver, support, operating system, download, Acer

دانلود، درایور، راه انداز، سخت افزار، سیستم عامل، ایسر

مؤلف

مهدي عبداللهي

مرجع
سطح

متوسط

مترجم
تاريخ انتشار

4 آزر ماه 1389

تعداد صفحه

5

فايل هاي ضميمه
مطالب مرتبط

دانلود متن مقاله

 

پیش از این دانلود درایور لپ تاپ های دل و سونی را – که تشریافت مفصلی داشتند – آموزش داده بودم. در این مطلب همین کار را برای Acer انجام می دهم. خواهید دید که سایت ایسر ساده تر و سریع تر از موارد قبلی می باشد.

مانند اغلب کمپانی هایی که بازار جهانی دارند، ایسر هم به صورت منطقه ای سایت های اینترنتی مجزا دارد. با ورود به سایت www.acer.com معمولا به طور خود کار به سایت منطقه ای هدایت می شوید. در هر صورت برای ایران باید منطقه ی خاور میانه (Middle East) را انتخاب نمایید. در منوی افقی صفحه ی اصلی گزینه ی Service & Support را کلیک کنید تا وارد بخش پشتیبانی سایت بشوید.

 


 

در این صفحه آخرین اخبار مربوط به محصولات ایسر را می بینید. از منوی عمودی سمت چپ، گزینه ی Download Center را انتخاب نمایید.

 


از بین خانواده ی محصولات، نوع مورد نظر تان را انتخاب نمایید. در این جا Notebook را انتخاب کرده ایم.


پس از انتخاب خانواده ی محصول مورد نظر تان (در اینتجا نوت بوک) در سمت چپ آن یک منوی جدید برای انتخاب سری ساخت (Product line) باز می شود.


 

در نهایت پس از انتخاب سری ساخت نوبت به مدل می رسد. در این مثال ما مدل 4330 را انتخاب نموده ایم.


همان گونه که در شکل زیر می بینید در سمت چپ یک پانل کوک باز شده است و تصویر محصول انتخاب شده نمایش داده می شود. در ضمن سیستم عامل های پشتیبانی شده توسط کمپانی ایسر نیز در همان تصویر فهرست شده اند.

در پایین این پانل گزینه ی Operating System هست که از طریق منوی بازشو ی آن می توانید سیستم عامل مورد نظر را انتخاب کنید. از فهرست بازشو ی language هم زبان برنامه ها را انتخاب نمایید. پس از تعیین سیستم عامل و زبان تمامی دانلود ها مطابق با گزینه های شما تغییر خواهد کرد.

 

در نهایت یک جدول چند برگه ای در پایین صفحه قرار دارد. برگه های آن به ترتیب از چپ به راست عبارت اند از:

  • Application: نرم افزار های ویژه ی این مدل را برای دانلود نشان می دهد. مثلا نرم افزار ریکاوری سیستم، برنامه های امنیتی و … یا هر برنامه ی دیگری که ممکن است اختصاص به کمپانی ایسر داشته باشد یا این که نرم افزار تولید شده ی دیگری باشد که کمپانی ایسر مجوز استفاده از آن را روی محصولات خاصی خریداری کرده، برای دانلود در اختیار مشتریانش قرار داده است.
  • BIOS: به روز رسانی های بایوس سیستم در صورت لزوم.
  • Document: مستندات راهنمای کاربران.
  • Driver: راه انداز های قطعات سیستم مانند کارت صوتی و گرافیک و شبکه و … که عمدتا این بخش مورد نیاز کاربران است.
  • Patch: اصلاحیه هایی که برای نرم افزار ها یا درایور های مورد استفاده در سیستم عامل خاصی ارایه و منتشر گردیده است.
Advertisements